Eurocamp Blog

Blog-Beiträge aus dem Eurocamp und unserem Freiwilligendienst

Cześć!

Minęło już ponad półtora miesiąca od momentu, gdy spakowałam niemal całe swoje życie do jednej walizki i niewielkiego plecaka, wsiadłam do autobusu i wyruszyłam na swoją roczną przygodę jako wolontariuszka. Chyba czas najwyższy napisać kilka słów o sobie :)

Nazywam się Wiola, mam 26 lat, pochodzę z Siemiatycz - niewielkiego miasta na wschodzie Polski. Z wykształcenia jestem technologiem żywności, studia ukończyłam w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Wraz z początkiem października rozpoczęłam roczny projekt wolontariatu europejskiego w Magdeburgu. Skąd ten pomysł? O EVS-ie dowiedziałam się już ponad 4 lata temu podczas pobytu w Dreźnie, gdzie wraz z koleżanka zatrzymałyśmy się u pewnego Hiszpana, który właśnie odbywał swój wolontariat w Niemczech. Idea wolontariatu spodobała mi się od samego początku, jednak że względu na studia odłożyłam swoje plany w nieokreślona bliżej przyszłość. Wraz że skończeniem studiów pomysł wyjazdu powrócił, entuzjastycznie zabrałam się za wysyłanie aplikacji na interesujące mnie projekty. W efekcie dziś piszę te słowa zza swojego biurka w siedzibie organizacji goszczącej :) 

Swój pobyt tutaj rozpoczęłam trzytygodniowym kursem języka niemieckiego, aktualnie zapoznaję się z różnego rodzaju projektami realizowanymi przez AGSA. Kto wie, może w przyszłości rozpocznę własny projekt?Dziś czeka mnie szkolenie z zakresu programu Photoshop, organizowanego przez jedna z wolontariuszek. Natomiast w przyszłym tygodniu razem że wszystkimi wolontariuszami, którzy rozpoczęli projekty w październiku, jedziemy na 'on-arrival training' do Weimaru. Nie mogę się doczekać! 

First day
Weihnachtsfeier für Flüchtlingskinder

Kommentare

 
Keine Kommentare vorhanden
Bereits registriert? Hier einloggen
Gäste
Donnerstag, 17. Januar 2019